UCreate Poly Cover Sketch Book – 75 Sheets – Spiral – 70 lb Basis Weight – 9″ x 6″ – BlackPolyurethane Cover – Heavyweight, Acid-free Paper, Durable Cover, Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Sketch Book |
| Cover Material | Polyurethane |
| Cover Color | Black |
| Basis Weight | 70 lb |
| Number Of Sheets | 75 |
| Country Of Origin | India |
| Binding Type | Spiral |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Poly Cover Sketch Book |
| Manufacturer Part Number | PCAR37089 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This Premium Sketchbook is perfect for drawing and sketching with dry media. Durable, polyurethane cover and back outlast tough conditions for optimum use. Book contains 75 sheets of heavyweight, acid-free drawing paper. Spiral binding lies flat for comfortable use. Remove perforated sheets to display your artwork.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
UCreate Poly Cover Sketch Book – 75 Sheets – Spiral – 70 lb Basis Weight – 12″ x 9″ – 12″ x 9″ – BlackPolyurethane Cover – Heavyweight, Acid-free Paper, Durable Cover, Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Sketch Book |
| Sheet Size | 12" x 9" |
| Cover Material | Polyurethane |
| Cover Color | Black |
| Basis Weight | 70 lb |
| Number Of Sheets | 75 |
| Country Of Origin | India |
| Binding Type | Spiral |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Poly Cover Sketch Book |
| Manufacturer Part Number | PCAR37088 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This Premium Sketchbook is perfect for drawing and sketching with dry media. Durable, polyurethane cover and back outlast tough conditions for optimum use. Book contains 75 sheets of heavyweight, acid-free drawing paper. Spiral binding lies flat for comfortable use. Remove perforated sheets to display your artwork.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
















