Salted Peanuts, 1.75 oz, 12/Box
Login to View Prices
1154 in stock
SKU:
PTN07708
Categories: Food, Food Service
Delicious, premium roasted peanuts are cholesterol-free.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.5500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 5.75 × 3.00 in |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Flavor | Roasted & Salted |
| Sugar Free | Yes |
| Capacity (Weight) | 1.75 oz |
| Kosher | Yes |
| Vegan | Yes |
| Product Packaging | Pack |
| Gluten Free | Yes |
| Contains Nuts | Yes |
| Food Type | Trail Mix, Nuts & Seeds |
| Global Product Type | Nuts |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 029000077089 |
| MPN | GEN77080 |
| Brand | Planters® |
Be the first to review “Salted Peanuts, 1.75 oz, 12/Box” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.