KISSES Milk Chocolate, Green Wrappers, 66.7 oz Bag
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
HRS60347
Categories: Food, Food Service
Store chocolate in the home, classroom, or office with this shareable bag of milk chocolate. These individually portioned and wrapped milk chocolate candies make snacking simple on-the-go. The instantly recognizable shape and taste make these a nostalgic treat.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 4.1820 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.95 × 7.17 × 2.82 in |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Food Type | Candy Bars |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Soy | Yes |
| Contains Dairy | Yes |
| Flavor | Milk Chocolate |
| Contains Wheat | No |
| Contains Sesame | No |
| Product Packaging | Bag |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Eggs | No |
| Global Product Type | Candy |
| Kosher | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Capacity (Weight) | 66.7 oz |
| Special Features | Green Wrappers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 032284860346 |
| MPN | HEC60347 |
| Brand | Hershey®'s |
Be the first to review “KISSES Milk Chocolate, Green Wrappers, 66.7 oz Bag” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.