Toasteds Party Pack Cracker Assortment, 8 oz Box, 5 Assorted Boxes/Carton
Login to View Prices
22 in stock
SKU:
GRR90000116
Categories: Food, Food Service
This medley of three party favorites: buttercrisp, sesame and wheat crackers, each toasted to perfection to give them a light, crisp texture and the signature Toasteds taste. Whether enjoyed with a simple slice of cheddar or a hearty dip, these crackers bring distinction to any party platter. Toasteds Crackers are the toast of the party!Package Includes: (2) Buttercrisp; (2) Harvest Wheat; (1) Toasted SesameNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 9.00 × 7.00 in |
| Non-GMO | No |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Capacity (Weight) | 8 oz |
| Vegan | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Dairy | No |
| Product Packaging | Box |
| Flavor | Toasted Sesame |
| Package Includes | (1) Toasted Sesame |
| Sugar Free | No |
| Global Product Type | Crackers |
| Food Type | Crackers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030400224874 |
| MPN | 22487 |
| Brand | Keebler® |
Be the first to review “Toasteds Party Pack Cracker Assortment, 8 oz Box, 5 Assorted Boxes/Carton” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.