Kid Organic Zbar Granola Bars Variety Pack, Assorted Flavors, 1.27 oz Bar, 36/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GRR22002341
Categories: Food, Food Service
CLIF® Kid Zbar is an organic, baked whole grain, granola bar snack, made with a blend of carbohydrates, fiber, protein, and fat to give kids energy so they can keep zipping and zooming along. CLIF® products never include high fructose corn syrup or artificial flavors. A perfect addition to the lunch box!Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.1700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 5.63 × 4.50 in |
| Non-GMO | No |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Soy | Yes |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Contains Wheat | Yes |
| Contains Sesame | No |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Contains Eggs | Yes |
| Contains Fish | No |
| Food Type | Granola Bars |
| Flavor | Iced Oatmeal Cookie |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Product Packaging | Bar |
| Global Product Type | Granola Bars |
| Capacity (Weight) | 1.27 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 722252702067 |
| MPN | 722252702067 |
| Brand | CLIF® Bar |
Be the first to review “Kid Organic Zbar Granola Bars Variety Pack, Assorted Flavors, 1.27 oz Bar, 36/Carton” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.