KISSES, Milk Chocolate, Blue Wrappers, 66.7 oz Bag
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GRR24600053
Categories: Food, Food Service
Store chocolate in the home, classroom, or office with this shareable bag of milk chocolate. These individually portioned and wrapped milk chocolate candies make snacking simple on-the-go. The instantly recognizable shape and taste make these a nostalgic treat.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 4.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.37 × 12.75 × 2.37 in |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Food Type | Candy Bars |
| Gluten Free | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Flavor | Milk Chocolate |
| Product Packaging | Bag |
| Global Product Type | Candy |
| Kosher | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Capacity (Weight) | 66.7 oz |
| Special Features | Blue Wrappers |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034000133444 |
| MPN | 13344 |
| Brand | Hershey®'s |
Be the first to review “KISSES, Milk Chocolate, Blue Wrappers, 66.7 oz Bag” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.