Original Dark Chocolate Bites, 10 oz Bag
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GRR22002039
Categories: Food, Food Service
JOJO’s Original Dark Chocolate Bites were created in Momma Jojo’s home kitchen while she battled cancer and her daily sugar cravings. Looking for a delicious low sugar chocolate snack that she could enjoy without the guilt she created her very own dark chocolate bar with 1/2 the sugar of the average candy bar. Each bite includes 70% dark chocolate, almonds, pistachios, dried cranberries, and added plant based protein. Designed to satisfy your sugar cravings JOJO’s is the first ever healthy dark chocolate bar with added plant-based protein.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.6250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 3.00 × 6.00 in |
| Capacity (Weight) | 10 oz |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Contains Wheat | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Soy | No |
| Product Packaging | Bag |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Food Type | Candy |
| Contains Fish | No |
| Contains Eggs | No |
| Global Product Type | Candy |
| Non-GMO | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Flavor | Dark Chocolate |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 850008237317 |
| MPN | 269050 |
| Brand | JOJO's Chocolate |
Be the first to review “Original Dark Chocolate Bites, 10 oz Bag” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.