Peanut Butter Cups Miniatures Bulk Pack, Milk Chocolate, 66.7 oz Bag
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
GRR24600059
Categories: Food, Food Service
The perfect combination of chocolate and peanut butter for snacking and sharing at the office. The bulk chocolate breakroom candy everyone loves. Eye-catching foils look great in office candy dishes.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 4.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.37 × 13.37 × 1.00 in |
| Special Features | Bulk Pack |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Food Type | Candy Bars |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Flavor | Milk Chocolate |
| Product Packaging | Bag |
| Global Product Type | Candy |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Capacity (Weight) | 66.7 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034000400096 |
| MPN | 40009 |
| Brand | Reese's® |
Be the first to review “Peanut Butter Cups Miniatures Bulk Pack, Milk Chocolate, 66.7 oz Bag” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.