Officemate Aluminum Clipboard – 8 1/2″ x 11″ – Aluminum – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Clip Material | Metal |
| Product Color | Silver |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Aluminum |
| Height | 12.5" |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 0.3" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Aluminum Clipboard |
| Manufacturer Part Number | 83211 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Perfect for travel or onsite requirements, this clipboard features a solid construction that provides a smooth hard writing surface while firmly holding letter-size papers. Strong, low-profile metal clip has excellent holding power. Clipboard is made of durable aluminum. Built-in key hanging hole is retractable for easy storage or hanging. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1033359934.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













