Officemate Extra Storage/Supply Clipboard Box – 1″ Clip Capacity – Storage for Stationary – 11″ – Plastic – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Storage Clipboard |
| Sheet Size | 11" Width |
| Number Of Compartments | 6 |
| Sheet Thickness | 8.50" |
| Item Capacity | Stationary |
| Clip Material | Steel |
| Product Color | Charcoal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 13.1" |
| Width | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2.5" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Extra Storage/Supply Clipboard Box |
| Manufacturer Part Number | 83333 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Clipboard provides extra storage to organize a multitude of your supplies and documents. Inner compartments feature a deep design to hold CDs, pens, pencils, papers and more. Steel, low-profile clip reliably holds your papers on the front of the board for quick access. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1028975712.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













