Officemate Ringbinder Clipboard Storage Box – 8 19/64″ , 8 1/2″ x 11 45/64″ , 11″ – Spring Clip – Plastic – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Storage Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Clip Material | Nickel Plated |
| Product Color | Charcoal |
| Built In Components | Card Holder |
| Country Of Origin | China |
| Clip Type | Spring Clip |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Height | 13" |
| Width | 10.8" |
| Depth | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Ringbinder Clipboard Storage Box |
| Manufacturer Part Number | 83309 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Ringbinder Clipboard Storage Box provides convenient, portable storage for three-hole punched papers (A4/letter-size) and writing instruments. Built-in, three-ring binder offers a 1" capacity in the metal rings. Design includes a pen/pencil holder and business card pocket. Strong, nickel-plated, steel, spring clip on the exterior holds papers securely. Durable, plastic case enhances longevity for long-lasting use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1033359936.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |














