Business Source Flat Clip Clipboard – 9″ x 12 1/2″ – Hardboard – Brown – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 9" Width x 12 1/2" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Thickness | 0.12" |
| Clip Material | Stainless Steel |
| Product Color | Brown |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Hardboard |
| Height | 12.5" |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Business Source |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Manufacturer Part Number | 16508 |
| Marketing Information | <p>Clipboard allows you to write in comfort without a desk. Use the stainless steel flat clip with rubber grip to secure your papers. Clipboard offers a smooth writing surface on both sides and is made of 1/8" thick hardboard.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |











