Saunders Recycled Plastic Clipboards – 1″ Clip Capacity – 8 1/2″ x 11″ – Plastic – Purple – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Color | Purple |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Manufacturer Part Number | 21606 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Color-code your life and work by using the Recycled Plastic Clipboard with high-capacity clip. Bright-colored, slim clipboard is made from a high percentage of recycled polystyrene. Use this clipboard as a visual aide and color-code by department or task in any environment, such as medical, sports teams or classrooms. This clipboard features a strong, high-capacity clip that securely holds 1" of letter-size and A4-size paper. Hang it neatly on the wall using the built-in hanging hole.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Saunders Recycled Plastic Clipboards – 1″ Clip Capacity – 8 1/2″ , 8 19/64″ x 11″ , 11 45/64″ – Polystyrene, Plastic – Yellow – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 19/64" Width x 11 45/64" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Manufacturer Part Number | 21605 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Color-code your life and work by using the Recycled Plastic Clipboard with high-capacity clip. Bright-colored, slim clipboard is made from a high percentage of recycled polystyrene. Use this clipboard as a visual aide and color-code by department or task in any environment, such as medical, sports teams or classrooms. This clipboard features a strong, high-capacity clip that securely holds 1" of letter-size and A4-size paper. Hang it neatly on the wall using the built-in hanging hole.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Saunders Recycled Plastic Clipboards – 1″ Clip Capacity – 8 1/2″ x 11″ – Plastic – Green – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Color | Green |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Manufacturer Part Number | 21604 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Color-code your life and work by using the Recycled Plastic Clipboard with high-capacity clip. Bright-colored, slim clipboard is made from a high percentage of recycled polystyrene. Use this clipboard as a visual aide and color-code by department or task in any environment, such as medical, sports teams or classrooms. This clipboard features a strong, high-capacity clip that securely holds 1" of letter-size and A4-size paper. Hang it neatly on the wall using the built-in hanging hole.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Saunders Recycled Plastic Clipboards – 1″ Clip Capacity – 8 1/2″ x 11″ – Plastic – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Manufacturer Part Number | 21603 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Color-code your life and work by using the Recycled Plastic Clipboard with high-capacity clip. Bright-colored, slim clipboard is made from a high percentage of recycled polystyrene. Use this clipboard as a visual aide and color-code by department or task in any environment, such as medical, sports teams or classrooms. This clipboard features a strong, high-capacity clip that securely holds 1" of letter-size and A4-size paper. Hang it neatly on the wall using the built-in hanging hole.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Saunders Recycled Plastic Clipboards – 1″ Clip Capacity – 8 1/2″ x 11″ – Plastic – Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1996-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Plastic |
| Clip Capacity | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Manufacturer Part Number | 21602 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Color-code your life and work by using the Recycled Plastic Clipboard with high-capacity clip. Bright-colored, slim clipboard is made from a high percentage of recycled polystyrene. Use this clipboard as a visual aide and color-code by department or task in any environment, such as medical, sports teams or classrooms. This clipboard features a strong, high-capacity clip that securely holds 1" of letter-size and A4-size paper. Hang it neatly on the wall using the built-in hanging hole.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
























