Zen Strips, Bumpy Brights Rainbow, Assorted Colors, 80/Carton
Login to View Prices
270 in stock
SKU:
TPG85680
Categories: SCHOOL SUPPLIES, Teacher & Classroom Supplies
Sensory strips help calm and focus! Simply touch, swipe, scratch or fidget with Zen Strips to manage stress, boost concentration and enjoy a calming effect. Zen Strips seamlessly integrate into your daily surroundings, offering a discreet presence that goes unnoticed, whether you’re studying, at the office, or navigating through your everyday activities. Peel and stick to phones, laptops, tablets, water bottles and more!Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.25 × 4.25 × 1.50 in |
| Color(s) | Assorted |
| Color Assortment | Yellow |
| Special Features | Bumpy Brights Rainbow—Bumpy diamond texture. |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Size Type | Small |
| Material Type | Plastic |
| Width | 1" |
| Height | 4" |
| Color Family | Multicolor |
| Depth | 0.01" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Classroom Aid Type | Manipulative Resource |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Use Scenario | Behavior Management Tool |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Global Product Type | Classroom Management Materials |
| UPC | 634901018569 |
| MPN | TPG85680 |
| Brand | TPG Creations™ |
Be the first to review “Zen Strips, Bumpy Brights Rainbow, Assorted Colors, 80/Carton” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.