WT6000 WRIST MOUNT WITH MEDIUM/LARGE STRAP. ALLOWS TO USE THE WEARABLE TERMINAL ON THE WRIST.
- Enjoy the convenience in multi-tasking by keeping your attachable product within hands-reach
- black color infuses an adequate appearance
Additional information
| Weight | 4.1600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.70 × 2.40 in |
| Length | 0.5" |
| Product Type | Wrist Strap |
| Strap Size | Medium (M)/Large (L) |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Material | Plastic |
| TAA Compliant | Yes |
| Compatibility | Zebra WT6000 Wearable Computer |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Color | Black |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0 |
| MPN | SG-NGWT-WRMTL-02 |
| Brand | Zebra |












Reviews
There are no reviews yet.