WT6000 WRIST MOUNT WITH SMALL/MEDIUM STRAP. ALLOWS TO USE THE WEARABLE TERMINAL ON THE WRIST.
- Enjoy the convenience in multi-tasking by keeping your attachable product within hands-reach
- Achieve a stylish look with this black color strap
Additional information
| Weight | 3.8400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.00 × 2.30 in |
| Strap Size | Small (S)/Medium (M) |
| Product Type | Wrist Strap |
| Length | 4.5" |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| TAA Compliant | Yes |
| Compatibility | Zebra WT6000 Wearable Computer |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Color | Black |
| Country of Origin | China |
| UPC | 9999999999999 |
| MPN | SG-NGWT-WRMTS-02 |
| Brand | Zebra |












Reviews
There are no reviews yet.