Zebra Label Paper 4 x 2in Direct Thermal Zebra Z-Perform 2000D 1 in core
Login to View Prices
Standard, coated direct thermal paper label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use.
- Multipurpose Label is the single answer to all your desired labeling needs
- Comes in white color to offer a more classy and stylish look with maximum usage convenience
- Comes in rectangle shape for a sophisticated and trendy look and usage
- Made with durable material
- Compatible with direct thermal printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
Additional information
| Adhesive Type | Permanent |
|---|---|
| Label Width | 4" |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Product Series | 2000D |
| Manufacturer Website Addres | |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Number of Labels per Roll | 1240 |
| Core Diameter | 1" |
| Product Color | White |
| Product Model | 10012163 |
| Country of Origin | United States |
| Shape | Rectangle |
| Label Length | 2" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| UPC | 0 |
| MPN | 10012163 |
| Brand | Zebra |












Reviews
There are no reviews yet.