Trend Character Education Bolder Borders – Learning Theme/Subject – Reusable, Durable – 3″ Height x 2.75″ Width x 429″ Length – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Learning |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.75" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Durable |
| Length | 0429-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Character Education Bolder Borders |
| Product Line | Bolder Borders |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | +085062-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Energize spaces and places and set the stage for learning success with the contemporary designs and fun patterns of these Character Education Bolder Borders. Use the borders to showcase student work with sparkle, display bulletin boards with flair, or add pizzazz to scrapbooks, crafts and projects. Pre-cut borders are durable and reusable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
Trend Character Education Bolder Borders – Learning Theme/Subject – Reusable, Durable – 3″ Height x 2.75″ Width x 429″ Length – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Learning |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.75" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Durable |
| Length | 0429-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Character Education Bolder Borders |
| Product Line | Bolder Borders |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | +085062-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Energize spaces and places and set the stage for learning success with the contemporary designs and fun patterns of these Character Education Bolder Borders. Use the borders to showcase student work with sparkle, display bulletin boards with flair, or add pizzazz to scrapbooks, crafts and projects. Pre-cut borders are durable and reusable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
Trend Character Education Bolder Borders – Learning Theme/Subject – Reusable, Durable – 3″ Height x 2.75″ Width x 429″ Length – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Learning |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.75" |
| Brand Name | Trend |
| Features | Durable |
| Length | 0429-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Character Education Bolder Borders |
| Product Line | Bolder Borders |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | +085062-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Energize spaces and places and set the stage for learning success with the contemporary designs and fun patterns of these Character Education Bolder Borders. Use the borders to showcase student work with sparkle, display bulletin boards with flair, or add pizzazz to scrapbooks, crafts and projects. Pre-cut borders are durable and reusable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |












