Teacher Created Resources Board Decorative Set – Colorful Vibes – Sturdy, Durable – 1.50″ Height x 18″ Width x 30.25″ Length – Multicolor – 1 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.50" |
| Width | 18" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Durable |
| Length | 30.25" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Board Decorative Set |
| Printed Design/Pattern/Texture | Colorful Vibes |
| Application/Usage | Project |
| Manufacturer Part Number | 32330 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features motivational messages that help inspire your students to be their best. Mix and match each of the designs for a coordinated classroom theme. Sturdy, durable construction prevents damage from regular handling to provide a lasting display. Decorative set is perfect for decorating bulletin boards, windows, walls, class projects and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Teacher Created Resources Board Decorative Set – Rustic Bloom – Sturdy, Durable – 1.50″ Height x 18″ Width x 30.25″ Length – Multicolor – 1 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.50" |
| Width | 18" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Durable |
| Length | 30.25" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Board Decorative Set |
| Printed Design/Pattern/Texture | Rustic Bloom |
| Application/Usage | Project |
| Manufacturer Part Number | 32328 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features motivational messages that help inspire your students to be their best. Mix and match each of the designs for a coordinated classroom theme. Sturdy, durable construction prevents damage from regular handling to provide a lasting display. Decorative set is perfect for decorating bulletin boards, windows, walls, class projects and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Teacher Created Resources Board Decorative Set – Colorful Vibes – Sturdy, Durable – 1.50″ Height x 18″ Width x 30.25″ Length – Multicolor – 1 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.50" |
| Width | 18" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Durable |
| Length | 30.25" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Board Decorative Set |
| Printed Design/Pattern/Texture | Colorful Vibes |
| Application/Usage | Project |
| Manufacturer Part Number | 32330 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features motivational messages that help inspire your students to be their best. Mix and match each of the designs for a coordinated classroom theme. Sturdy, durable construction prevents damage from regular handling to provide a lasting display. Decorative set is perfect for decorating bulletin boards, windows, walls, class projects and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
Teacher Created Resources Board Decorative Set – Rustic Bloom – Sturdy, Durable – 1.50″ Height x 18″ Width x 30.25″ Length – Multicolor – 1 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Board Set |
| Skill Learning | Motivation |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.50" |
| Width | 18" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Durable |
| Length | 30.25" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Board Decorative Set |
| Printed Design/Pattern/Texture | Rustic Bloom |
| Application/Usage | Project |
| Manufacturer Part Number | 32328 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorative set features motivational messages that help inspire your students to be their best. Mix and match each of the designs for a coordinated classroom theme. Sturdy, durable construction prevents damage from regular handling to provide a lasting display. Decorative set is perfect for decorating bulletin boards, windows, walls, class projects and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |












