Teacher Created Resources Magnetic Board Border – Magnetic – Stripes – Durable, Reusable – 1.50″ Depth x 24″ Length – Multi – 1 Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Depth | 1.50" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Reusable |
| Length | 24" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Magnetic Board Border |
| Mount Type | Magnetic |
| Printed Design/Pattern/Texture | Stripes |
| Product Line | Oh Happy Day |
| Application/Usage | Classroom |
| Manufacturer Part Number | 77567 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Decorate your whiteboard with durable, reusable Magnetic Borders. Add a flair of color to other metal surfaces such as doors, desks, shelving and bins. Easily cut borders with scissors to trim to your desired length. Stripes design creates a colorful border that stands out in your classroom. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
Teacher Created Resources Magnetic Board Border – Magnetic – Pom-Poms and Tassels – Durable, Reusable – 1.50″ Depth x 24″ Length – Multi – 1 Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Depth | 1.50" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Reusable |
| Length | 24" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Magnetic Board Border |
| Mount Type | Magnetic |
| Printed Design/Pattern/Texture | Pom-Poms and Tassels |
| Product Line | Oh Happy Day |
| Application/Usage | Bin |
| Manufacturer Part Number | 77568 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Decorate your whiteboard with durable, reusable Magnetic Borders. Add a flair of color to other metal surfaces such as doors, desks, shelving and bins. Easily cut borders with scissors to trim to your desired length. Pom poms design creates a unique, fun element that stands out on your board. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
Teacher Created Resources Magnetic Board Border – Magnetic – Durable, Reusable – 1.50″ Depth x 24″ Length – Rainbow – 1 Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Product Color | Rainbow |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Depth | 1.50" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Reusable |
| Length | 24" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Magnetic Board Border |
| Mount Type | Magnetic |
| Product Line | Oh Happy Day |
| Application/Usage | Bin |
| Manufacturer Part Number | 77560 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Decorate your whiteboard with durable, reusable Magnetic Borders. Add a flair of color to other metal surfaces such as doors, desks, shelving and bins. Easily cut borders with scissors to trim to your desired length. Vivid rainbow design livens up your board with bright colors.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Pack |


















