Tops Prism Quadrille Perforated Pads

Login to View Prices
TOPS Prism Quadrille Perforated Pads – 50 Sheets – 16 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – 2.50″ x 11.8″ x 8.5″ – Blue Paper – Perforated, Acid-free, Smooth Edge – 12 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Quadrille/Graph Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Sheet Color | Blue |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.50" |
| Width | 11.8" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Smooth Edge |
| Length | 8.5" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Prism Quadrille Perforated Pads |
| Product Line | Prism |
| Manufacturer Part Number | 76581 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Brighten the office with soft-colored papers and bindings to match. Colors are easy on the eyes and help organize projects. Quad-ruling (5 x 5) on each sheet is great for note-taking or chart-making. Prism Legal Pads also offer a sturdy chipboard backer for writing support. Easy-tear, Letr-Trim perforations allow sheets to be removed easily. Each pad contains 50 ruled sheets of 16 lb. paper.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |









