Self-Inking Custom Stamp, 2.5 x 1.06
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
COS1SI50P
Categories: Office, Stamps & Stamp Supplies
Perfect for fast, repetitive stamping, these re-engineered stamps make consistent quality impressions. A clear, anti-slip base allows for accurate placement. Personalize your imageCard™ at www.my2000plus.com. Antimicrobial protection inhibits the growth of microbes such as stain and odor-causing bacteria on the stamp.Package Includes: Includes one stamp.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.2560 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.00 × 3.75 × 4.25 in |
| Package Includes | Includes one stamp. |
| Custom Order Information | To Order: Specify Stock No., Text, Ink Color, Font, Style, Layout, Quantity |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Maximum Characters Per Line | 38 |
| Impression Width | 2.63" |
| Number of Lines | 8 |
| Impression Height | 1.06" |
| Ink Color(s) | Violet |
| Global Product Type | Custom Message Stamps |
| Stamp Type | Custom Message |
| Frame/Housing Material(s) | Plastic |
| Ink Types | Self-Inking |
| Ship Class Code | S |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 039956305907 |
| MPN | 1SI50P |
| Brand | COSCO 2000PLUS® |
Be the first to review “Self-Inking Custom Stamp, 2.5 x 1.06” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.