Self-Inking Custom Stamp, 1 x 0.31
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
COS1SI10P
Categories: Office, Stamps & Stamp Supplies
Perfect for fast, repetitive stamping, these re-engineered stamps make consistent quality impressions. A clear, anti-slip base allows for accurate placement. Personalize your imageCard™ at www.my2000plus.com. Antimicrobial protection inhibits the growth of microbes such as stain and odor-causing bacteria on the stamp.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.0720 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.25 × 2.25 × 2.63 in |
| Impression Height | 0.31" |
| Custom Order Information | To Order: Specify Stock No., Text, Ink Color, Font, Style, Layout, Quantity |
| Maximum Characters Per Line | 14 |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Number of Lines | 3 |
| Ink Color(s) | Violet |
| Global Product Type | Custom Message Stamps |
| Stamp Type | Custom Message |
| Frame/Housing Material(s) | Plastic |
| Ink Types | Self-Inking |
| Ship Class Code | S |
| Impression Width | 1" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 039956305471 |
| MPN | 1S1SI10P |
| Brand | COSCO 2000PLUS® |
Be the first to review “Self-Inking Custom Stamp, 1 x 0.31” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.