Model S 360 Two-Color Message Dater, 1.75 x 1, “Received”, Self-Inking, Blue/Red
Login to View Prices
322 in stock
SKU:
COS011034
Categories: Office, Stamps & Stamp Supplies
Combine a word and date to make a real impression. Four-band date; months, days and five-year band. Plastic frame. Includes cartridge-style two-color (blue and red) ink pad. Type size 1 1/2.
Additional information
| Weight | 0.2700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 3.00 × 2.00 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | Model S 360 |
| Ink Color(s) | Blue/Red |
| Stamp Type | Message Dater |
| Message(s) | RECEIVED |
| Years | 5 |
| Global Product Type | Message Daters |
| Number of Bands | 4 |
| Impression Height | 1" |
| Frame/Housing Material(s) | Plastic |
| Ink Types | Self-Inking |
| Type Size(s) | 1.5 |
| Replacement Ink | COSCO 2000PLUS® 061961 (Blue/Red) |
| Impression Width | 1.75" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 039956110341 |
| MPN | 011034 |
| Brand | COSCO 2000PLUS® |
Be the first to review “Model S 360 Two-Color Message Dater, 1.75 x 1, “Received”, Self-Inking, Blue/Red” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.