Saunders WorkMate II Poly Storage Clipboard – 11″ – Polypropylene – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Saunders Mfg. Co. Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Clipboard |
| Sheet Size | 11" Width |
| Number Of Compartments | 6 |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Thickness | 8.50" |
| Clip Size | 0.50" |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Polypropylene |
| Height | 10.6" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Saunders |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Saunders Mfg. Co. Inc |
| Product Name | WorkMate II Poly Storage Clipboard |
| Product Line | WorkMate II |
| Manufacturer Part Number | 552 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage clipboard features a side opening that allows convenient access. Strong, low-profile clip with rubber corner grips holds a sheet or pad of paper securely. Large internal storage space keeps pads, pens and more. Portable design features a smooth surface for writing. Clipboard is made with durable polypropylene.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















