Safco Onyx Mesh Desktop Tub File

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Safco Onyx Mesh Desktop Tub File – 9.5″ Height x 12.5″ Width x 13.8″ Depth – Desktop – Black – Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | Desktop File Organizer |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 13.8" |
| Brand Name | Safco |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Name | Onyx Mesh Desktop Tub File |
| Product Line | Onyx |
| Application/Usage | File Organization |
| Finishing | Powder Coated |
| Manufacturer Part Number | 2162BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use desktop tub file as desktop storage, a mail tote or personal recycle bin. Design features integrated handles for easy carrying of your letter-size files. Tub file collapses for storage. Use included label holders for easy customization and identification. Steel mesh has a powder-coat finish for durability.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |









