uni® Jetstream Elements Ballpoint Pen
Login to View Prices
uni® Jetstream Elements Ballpoint Pen
uni® Jetstream Elements Ballpoint Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Multi – 6 / Pack
Additional information
| Weight | 31.7500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.60 × 22.00 × 11.00 in |
| Ink Color | Multi |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer Website Addres | Attribute18Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute20Name | 6 / Pack |
| Attribute16Name | Jetstream Elements |
| Attribute15Name | Jetstream Elements Ballpoint Pen |
| Attribute13Name | 0.60" |
| Attribute11Name | uni® |
| Attribute12Name | Low Viscosity |
| Attribute1Name | Ballpoint Pen |
| Attribute14Name | uni-ball Corporation |
| Attribute2Name | Comfort |
| Attribute3Name | 1 mm |
| Country of Origin | Japan |
| Attribute17Name | 70149 |
| Marketing Information | Inspire creativity with Jetstream Elements Ballpoint Pens. Whether it's color-coding notes and lists or embellishing fun, creative writing projects, these ballpoint pens are suitable for a variety of projects. Innovative, uni Super Ink technology forms a strong bond with paper, protecting your work from water, fading and fraud. Contoured grip ensures better comfort for extended writing and creating. Medium point (1.0mm), retractable pens produce exceptionally smooth, crisp lines that give all your ideas a burst of color. |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1956185CT |
| Brand | uni-ball Corporation |
| product-type | Ballpoint Pen |
| grip-type | Comfort |
| pen-point-size | 1 mm |
| pen-point | Medium |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| height | 5.50" |
| width | 0.50" |
| brand-name | uni® |
| features | Low Viscosity |
| length | 0.60" |
| manufacturer | uni-ball Corporation |
| product-line | Jetstream Elements |
| manufacturer-part-number | 70149 |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 6 / Pack |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.