Rubbermaid Commercial Double Pail – 17 quart – Sturdy Handle – 10.1″ x 13.9″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 17 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Sturdy Handle |
| Length | 14.6" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 261700GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Rubbermaid Commercial Double Pail – Sturdy Handle – 10.1″ x 13.9″ – Plastic – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Sturdy Handle |
| Length | 14.6" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 261700GY |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Rubbermaid Commercial Double Pail – 17 quart – Sturdy Handle – 10.1″ x 13.9″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 17 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Sturdy Handle |
| Length | 14.6" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 261700GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Rubbermaid Commercial Double Pail – 17 quart – Sturdy Handle – 10.1″ x 13.9″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 17 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Sturdy Handle |
| Length | 14.6" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 261700GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Rubbermaid Commercial Double Pail – 17 quart – Sturdy Handle – 10.1″ x 13.9″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 17 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 10.1" |
| Width | 13.9" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Sturdy Handle |
| Length | 14.6" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 261700GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double pail offers an easy-to-use cleaning system. Use the two compartments for separation of cleaning solution and rinse water. Pail accommodates 12" wide mops. Sturdy wire handle with plastic grip makes it easy to carry.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |











