Rubbermaid Commercial 19 QT Double Pail – 19 quart – Handle – 10″ x 14.5″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 19 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 14.5" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Handle |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 19 QT Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 262888GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This double pail is part of an easy-to-use cleaning system. Two tall compartments separate the cleaning solution and rinse water. You can simply dunk your mophead into the plastic bucket. Easily carry with the built-in bail handle. The height of the pail with the handle raised is 17-3/4". Volume capacity is 19 quarts.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Rubbermaid Commercial 19 QT Double Pail – 19 quart – Handle – 10″ x 14.5″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 19 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 14.5" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Handle |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 19 QT Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 262888GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This double pail is part of an easy-to-use cleaning system. Two tall compartments separate the cleaning solution and rinse water. You can simply dunk your mophead into the plastic bucket. Easily carry with the built-in bail handle. The height of the pail with the handle raised is 17-3/4". Volume capacity is 19 quarts.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Rubbermaid Commercial 19 QT Double Pail – 19 quart – Handle – 10″ x 14.5″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 19 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 14.5" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Handle |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 19 QT Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 262888GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This double pail is part of an easy-to-use cleaning system. Two tall compartments separate the cleaning solution and rinse water. You can simply dunk your mophead into the plastic bucket. Easily carry with the built-in bail handle. The height of the pail with the handle raised is 17-3/4". Volume capacity is 19 quarts.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Rubbermaid Commercial 19 QT Double Pail – 19 quart – Handle – 10″ x 14.5″ – Plastic – Gray – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 19 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 14.5" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Handle |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 19 QT Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 262888GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This double pail is part of an easy-to-use cleaning system. Two tall compartments separate the cleaning solution and rinse water. You can simply dunk your mophead into the plastic bucket. Easily carry with the built-in bail handle. The height of the pail with the handle raised is 17-3/4". Volume capacity is 19 quarts.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Rubbermaid Commercial 19 QT Double Pail – 19 quart – Dual Bucket, Handle – 17.8″ x 18.1″ – Plastic – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Double Pail |
| Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bucket Capacity | 19 quart |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 17.8" |
| Width | 18.1" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Handle |
| Length | 10.1" |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | 19 QT Double Pail |
| Manufacturer Part Number | 262888GY |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This double pail is part of an easy-to-use cleaning system. Two tall compartments separate the cleaning solution and rinse water. You can simply dunk your mophead into the plastic bucket. Easily carry with the built-in bail handle. The height of the pail with the handle raised is 17-3/4". Volume capacity is 19 quarts.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













