Refill for SmartCompliance General Business Cabinet, 172 Pieces
Login to View Prices
144 in stock
Convenient refills contain individual items for restocking first aid kits. For general use around office or home.Package Includes: (20) 1″ x 3″ Self-Adhesive Fabric Bandages; (50) 0.75″ x 3″ Self-Adhesive Plastic Bandages; (20) Self-Adhesive Fabric Fingertip Bandages; (20) Self-Adhesive Fabric Knuckle Bandages; (1) 3″ Roll of Gauze; (10) Butterfly Wound Closures; (20) Alcohol Cleansing Pads; (10) BZK Antiseptic Towelettes; (10) First Aid/Burn Cream Packets; (10) Antibiotic Ointment Packets; (1) 0.5″ x 10 yd Roll of First Aid Tape
Additional information
| Weight | 1.2050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.01 × 9.91 × 2.24 in |
| Special Features | For SmartCompliance System |
| Global Product Type | Mixed Products First Aid Kit Refills |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Package Includes | (1) 0.5" x 10 yd Roll of First Aid Tape |
| For Use With | SmartCompliance General Business Cabinet 1000FAE0103 |
| Number of Pieces | 172 |
| Ship Class Code | A |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 092265700016 |
| MPN | 700001 |
| Brand | First Aid Only™ |










Reviews
There are no reviews yet.