Diaper Station Liner, 13.38 x 18, White, 500/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
IMP25130288
Categories: First Aid & Health Supplies, Janitorial & Sanitation
Made from 2-ply liner with a 0.7 mil clear poly film to provide absorption and protection. These poly-backed liners provide full protection when unfolded but are easily dispensed when folded. Liners are also 100% recyclable to minimize waste.
Additional information
| Weight | 8.0600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.05 × 14.00 × 10.00 in |
| Global Product Type | Baby Changing Station Liners |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | Impact® 1170 |
| Folded Height | 4.63" |
| Folded Depth | 6.63" |
| Size (W x L) | 13.38" x 18" |
| Ship Class Code | C |
| Material(s) | Paper |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 622514031365 |
| MPN | 25130288 |
| Brand | Impact® |
Be the first to review “Diaper Station Liner, 13.38 x 18, White, 500/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.