Discover the difference in taste, quality, and consistency of Nescafé® Premium Hot Chocolate Mix—a rich, creamy chocolate mix made with the finest cocoa beans. Create classic style hot chocolates or decadent mochas with efficiency through the Nescafé® Bean-to-Cup machine.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 8.0590 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 7.15 × 6.85 in |
| For Use With | NESCAFÉ® Bean-to-Cup Equipment |
| Capacity (Weight) | 1.75 lb |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Soy | Yes |
| Contains Dairy | Yes |
| Flavor | Rich Chocolate |
| Product Packaging | Bag |
| Beverage Type | Hot Cocoa |
| Global Product Type | Hot Cocoa |
| Sugar Free | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 028000172756 |
| MPN | 12234626 |
| Brand | Nescafé® |














Reviews
There are no reviews yet.