Arnold Palmer Half and Half Iced Tea and Lemonade, 11.5 oz Bottle, 30/Carton
Login to View Prices
Choose the original half and half, the Arnold Palmer tea and lemonade cocktail. It’s a unique and thoroughly refreshing beverage. One part premium, old-world, biting black tea. One part southern-style, sweet and tart lemonade. No artificial flavors or preservatives.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 26.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 12.00 × 7.00 in |
| Beverage Type | Iced Tea |
| Ship Class Code | V |
| Product Packaging | Bottle |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Iced Tea |
| Volume Capacity | 11.5 oz |
| Sugar Free | No |
| Flavor | Half & Half – Iced Tea & Lemonade |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 613008736958 |
| MPN | 73695 |
| Brand | Arizona® |












Reviews
There are no reviews yet.