Have a delicious cup of tea. Premeasured pods are quick and easy to use.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.30 × 4.30 × 6.30 in |
| Ship Class Code | N |
| Beverage Type | Green Tea |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Pod |
| Flavor | Tropical Citrus Green |
| Capacity (Weight) | 0.15 oz |
| For Use With | Single Cup Brewers |
| Global Product Type | Tea Pods |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 766047207009 |
| MPN | 39820706141 |
| Brand | Tea One® |









Reviews
There are no reviews yet.