Paper Cone Cups, 4 oz, White, 200/Pack
Login to View Prices
435 in stock
SKU:
CFRCPSLCONE4
Categories: Cups & Lids, Food Service
Paper cups for use with water cooler dispensers. Each cup is disposable when empty.
Additional information
| Weight | 0.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.14 × 2.76 × 2.76 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material Type | Paper |
| Cup Type | Cone Cup |
| For Use With | Water Cooler Dispensers |
| Color Family | White |
| Interior Volume Capacity | 4 oz |
| Material(s) | Paper |
| Color(s) | White |
| Global Product Type | Water Cups |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 816215029916 |
| MPN | CPSLCONE4 |
| Brand | Coffee Pro |
Be the first to review “Paper Cone Cups, 4 oz, White, 200/Pack” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.