Original Hard Candy, Assorted, Individually Wrapped, 14 oz
Login to View Prices
990 in stock
SKU:
JLRHEC55686
Categories: Food, Food Service
All of the fantastic fruit flavors that put Jolly Rancher® on the map can be found in this assortment. All have that famous taste that boldly bursts in your mouth. They make the perfect addition to complimentary candy dishes and dispensers.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.9550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.34 × 6.61 × 2.25 in |
| Product Packaging | Individually Wrapped |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Capacity (Weight) | 14 oz |
| Gluten Free | No |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Soy | Yes |
| Food Type | Hard Candy |
| Contains Wheat | No |
| Contains Sesame | No |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Contains Fish | No |
| Contains Nuts | No |
| Contains Dairy | No |
| Contains Eggs | No |
| Global Product Type | Candy |
| Kosher | Yes |
| Sugar Free | No |
| Flavor | Watermelon |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 010700556868 |
| MPN | HEC55686 |
| Brand | Jolly Rancher® |
Be the first to review “Original Hard Candy, Assorted, Individually Wrapped, 14 oz” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.