Non-Vented Cup Lids, Fits 9 oz to 22 oz Cold Cups, Plastic, Clear, 1,000/Carton
Login to View Prices
78 in stock
SKU:
DCC662TP
Categories: Cups & Lids, Food Service
Flat, non-vented lids provide a sturdy seal, helping to maintain beverage temperature. Leak-resistant to allow for convenient transportation without spillage. Usable with a variety of cups and food containers.
Additional information
| Weight | 6.8810 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.69 × 18.63 × 8.31 in |
| Fits | 9 oz to 22 oz Cold Cups |
| For Use With | P12S, P12SR, P12SW, P20, P20W, RTP9RBARE, RTP12BARE, TP9R, TP12, TR16, TN20, SD5, TS5R-0090, SD8-0090, PF35C1, PF35C2, RTN20BARE |
| Material(s) | PET |
| Global Product Type | Cold Cup Lids |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Color Family | Clear |
| Material Type | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 041165150551 |
| MPN | 662TP |
| Brand | SOLO® |
Be the first to review “Non-Vented Cup Lids, Fits 9 oz to 22 oz Cold Cups, Plastic, Clear, 1,000/Carton” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.