Magic Tape Refill, 3″ Core, 1″ x 72 yds, Clear, 3/Pack
Login to View Prices
659 in stock
SKU:
MMM810723PK
Categories: Correction Supplies, SCHOOL SUPPLIES
Scotch® Magic Tape works as hard as you do to fix all the little imperfections at home, school and the office. The Scotch® Brand’s famous matte-finish invisible tape uses unique 3M adhesive technology to bond tightly with paper and disappear without a trace. Write on it with pencil, pen or marker-every word is loud and clear. Scotch® Magic Tape: Always ready for big ideas and everyday mends.
Additional information
| Weight | 0.9500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.85 × 4.80 × 3.75 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | M |
| Color Family | Clear |
| Length | 72 yds |
| Finish | Matte |
| Backing Material | Plastic |
| Global Product Type | Transparent Tape |
| Width | 1" |
| Dispenser Included | No |
| Size | 1" x 72 yds |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Core Size | 3" |
| UPC | 051135815830 |
| MPN | 810-72-3PK |
| Brand | Scotch® |
Be the first to review “Magic Tape Refill, 3″ Core, 1″ x 72 yds, Clear, 3/Pack” Cancel reply




















Reviews
There are no reviews yet.