U Brands Juliet Magazine Holder
Login to View Prices
U Brands Juliet Magazine Holder
U Brands Juliet Magazine Holder – White – Pine Wood – 1 Each
Additional information
| Weight | 1.0830 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 9.75 × 11.77 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Material(s) | Wood |
| Magazine Files Type | Desktop |
| Global Product Type | Magazine Files |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 843463134635 |
| MPN | 3463U02-06 |
| Brand | U Brands |
| product-type | Magazine File |
| product-color | White |
| color-family | White |
| product-material | Pine Wood |
| country-of-origin | China |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| height | 6" |
| width | 3.8" |
| depth | 9.5" |
| brand-name | U Brands |
| manufacturer | U Brands |
| product-name | Juliet Magazine Holder |
| product-line | Juliet |
| manufacturer-website-address | |
| marketing-information | Juliet Magazine Holder is made of real pine wood with gold-finished metal hardware. Holder keeps your magazine organized with elegance without sacrificing function. Set it on any desktop, nightstand, end table or vanity to organize your living space. Pair this magazine holder with other pieces from the Juliet Collection for a complementary look. |
| packaged-quantity | 1 Each |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.