iGear Fabric Table Cover, Open Design, Polyester/Spandex, 30″ x 72″, Black
Login to View Prices
52 in stock
SKU:
ICE16541
Categories: Food Service, Party Decorations
Easily transform resin- or laminate-wood-top tables into elegant presentation platforms in seconds. Tablecloth fits snug over the table for a tailored fit, and reinforced leg-pockets keep the tablecloth secured to the table while preventing tears and rips. Machine washable and iron safe.
Additional information
| Weight | 1.3330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 11.00 × 2.00 in |
| Width | 30" |
| Length | 72" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | Open Design—Allows for full seating at the table with spacious leg room. |
| Shape | Rectangular |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Polyester Tablecloths |
| Material(s) | Polyester/Spandex |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 674785165416 |
| MPN | 16541 |
| Brand | Iceberg |
Be the first to review “iGear Fabric Table Cover, Open Design, Polyester/Spandex, 30″ x 72″, Black” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.