Table Set Linen-Like Table Skirting, Polyester, 29″ x 14 ft, White
Login to View Prices
Soft non-woven polyester for an elegant look. Pleated with a self-adhesive backing.
Additional information
| Weight | 0.5610 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 11.00 × 1.75 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Polyester |
| Width | 29" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Shape | Skirting |
| Global Product Type | Polyester Table Skirts |
| Length | 14 ft |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 077218280272 |
| MPN | LS2914WH |
| Brand | Tablemate® |













Reviews
There are no reviews yet.