Great Openings 18″ Double Locker – for Jacket, Shoes – Overall Size 65.9″ x 18″ – Beige – Metal
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge.</p> |
| Product Color | Beige |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 65.9" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Adjustable Glide |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | 18" Double Locker |
| Mount Type | Wall |
| Application/Usage | Shoes |
| Manufacturer Part Number | LGA2PH70159 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double locker provides secure storage for your jacket, shoes and personal items. The all-metal construction utilizes reinforced parts that are concealed for a smooth, refined appearance both inside and out. Its versatile design allows it to be configured in countless ways with additional lockers to accent a wall, divide a space or as a counter-height, worksurface support. Adjustable leveling glides ensure proper alignment and operation, and are accessible from inside the locker.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Great Openings 18″ Double Locker – for Jacket, Shoes – Overall Size 65.9″ x 18″ – White – Metal
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Locker |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its metal filing and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, or improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM) for fabric, laminates, or edge.</p> |
| Product Color | White |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 65.9" |
| Width | 18" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Adjustable Glide |
| Length | 18" |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | 18" Double Locker |
| Mount Type | Wall |
| Application/Usage | Shoes |
| Manufacturer Part Number | LGA2PH702Z2 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Double locker provides secure storage for your jacket, shoes and personal items. The all-metal construction utilizes reinforced parts that are concealed for a smooth, refined appearance both inside and out. Its versatile design allows it to be configured in countless ways with additional lockers to accent a wall, divide a space or as a counter-height, worksurface support. Adjustable leveling glides ensure proper alignment and operation, and are accessible from inside the locker.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













