Funables Fruity Snacks, Mixed Berry, 2.5 oz Bag, 48/Carton
Login to View Prices
72 in stock
SKU:
FEA05475
Categories: Food, Food Service
Gummy candy giving you not just yummy flavors and better ingredients, but an open invitation to play. Made with real fruit puree, making it an excellent source of vitamins A, C, E while being gluten-free. Mixed berry bag comes with strawberry, raspberry, and blueberry flavors. Great for taking on the go.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 7.8600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.81 × 8.12 × 7.19 in |
| Food Type | Gummy Candy |
| Ship Class Code | N |
| Kosher | No |
| Capacity (Weight) | 2.5 oz |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Bag |
| Contains Nuts | No |
| Contains Dairy | No |
| Global Product Type | Candy |
| Gluten Free | Yes |
| Sugar Free | No |
| Flavor | Mixed Berry |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 10041420054751 |
| MPN | FER05475 |
| Brand | Ferrara® |
Be the first to review “Funables Fruity Snacks, Mixed Berry, 2.5 oz Bag, 48/Carton” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.