Extra Shelves for 24″ Deep Deluxe Storage Cabinets, Sand
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
TNN302SD
Categories: Bookcases & Shelving, Furniture
Full width steel shelf for 36″ wide and 18″ deep storage cabinets. Tough, powder-coated finish keeps its good looks for years.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 12.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.00 × 40.25 × 1.75 in |
| Compliance Standards | SCS Indoor Advantage Gold Certified |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | 24" Deep Deluxe Storage Cabinet |
| Global Product Type | Shelves |
| Post-Consumer Recycled Cont | 19% |
| Shelf Capacity (Weight) | 200 lbs |
| Overall Depth | 24" |
| Total Recycled Content Perc | 25% |
| Ship Class Code | S |
| Color Family | Beige |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 6% |
| Color(s) | Sand |
| UPC | 50044767102411 |
| MPN | 302-SND |
| Brand | Tennsco |
Be the first to review “Extra Shelves for 24″ Deep Deluxe Storage Cabinets, Sand” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.