Ettore Auto Squeegee Scrubber – 8″ Rubber Blade – 16″ Aluminum Handle – Durable, Streak-free, Lightweight – Blue
Additional information
| Brand | Ettore Products Company |
|---|---|
| Product Type | Squeegee |
| Additional Warranty Informati | <p>Satisfaction guarantee.</p> |
| Blade Material | Rubber |
| Blade Width | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Handle Material | Aluminum |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | China |
| Handle Length | 16" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 7.8" |
| Brand Name | Ettore |
| Features | Lightweight |
| Length | 22" |
| Manufacturer | Ettore Products Company |
| Product Name | Auto Squeegee Scrubber |
| Manufacturer Part Number | 59016 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Auto Squeegee Scrubber is designed with you in mind. Its 16" handle is the perfect size to reach across automobiles and effectively remove road grime from your windshield and windows. The 8" head is made of tough nylon netting to scrub away dirt, bugs and dried stains. It is equipped with a durable, streak-free scraper on the other side. This lightweight scraper is easy to use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Ettore Auto Squeegee Scrubber – 8″ Rubber Blade – 16″ Aluminum Handle – Durable, Streak-free, Lightweight – Blue
Additional information
| Brand | Ettore Products Company |
|---|---|
| Product Type | Squeegee |
| Additional Warranty Informati | <p>Satisfaction guarantee.</p> |
| Blade Material | Rubber |
| Blade Width | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Handle Material | Aluminum |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | China |
| Handle Length | 16" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 7.8" |
| Brand Name | Ettore |
| Features | Lightweight |
| Length | 22" |
| Manufacturer | Ettore Products Company |
| Product Name | Auto Squeegee Scrubber |
| Manufacturer Part Number | 59016 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Auto Squeegee Scrubber is designed with you in mind. Its 16" handle is the perfect size to reach across automobiles and effectively remove road grime from your windshield and windows. The 8" head is made of tough nylon netting to scrub away dirt, bugs and dried stains. It is equipped with a durable, streak-free scraper on the other side. This lightweight scraper is easy to use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









