Impact Safety Scraper – Durable – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Scraper |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.1" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Length | 1.6" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Safety Scraper |
| Manufacturer Part Number | 3410CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Safety scraper features a durable, metal construction to hold up through heavy use. Thumb slides allows you to quickly move the blade to the operating position with just a single hand. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Carton |
| Weight (Approximate) | 1.92 oz |
Impact Safety Scraper – Durable – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Scraper |
| Product Color | Silver |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Width | 1.6" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Safety Scraper |
| Manufacturer Part Number | 3410 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Safety scraper features a durable, metal construction to hold up through heavy use. Thumb slides allows you to quickly move the blade to the operating position with just a single hand. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Impact Safety Scraper – Durable – Silver
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Scraper |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.1" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Durable |
| Length | 1.6" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Safety Scraper |
| Manufacturer Part Number | 3410CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Safety scraper features a durable, metal construction to hold up through heavy use. Thumb slides allows you to quickly move the blade to the operating position with just a single hand. High-quality blade makes scraping effortless for efficient performance.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Carton |
| Weight (Approximate) | 1.92 oz |









