Custom Message Stamp, Pre-Inked, N13, 2 x 0.56
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
XST1XPN13
Categories: Office, Stamps & Stamp Supplies
Be creative and turn your logo, address or artwork into a custom stamp—or select any of our established impression styles. Laser engraved to provide a perfect impression time after time. ABS plastic frame.Package Includes: Includes one stamp.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.00 × 2.00 × 2.00 in |
| Package Includes | Includes one stamp. |
| Ink Types | Re-Inkable |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Impression Height | 0.56" |
| Frame/Housing Material(s) | ABS Plastic |
| Custom Order Information | (For example: SHN05, Type Style, Red, Second Notice) |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 64% |
| Maximum Characters Per Line | 28 |
| Suggested Use | Stamping Return Addresses On Envelopes Or Stationery |
| Total Recycled Content Perc | 64% |
| Ink Color(s) | Violet |
| Global Product Type | Custom Message Stamps |
| Stamp Type | Custom Message |
| Impression Width | 2" |
| Ship Class Code | S |
| Number of Lines | 4 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| UPC | 039956322041 |
| MPN | 1XPN13 |
| Brand | Xstamper® |
Be the first to review “Custom Message Stamp, Pre-Inked, N13, 2 x 0.56” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.