Cellutex Table Covers, 54″ x 108″, Chocolate Brown, 25/Carton
Login to View Prices
2 in stock
SKU:
HFM220646
Categories: Food Service, Party Decorations
Table covers offer a dual layering system for better absorbency. Two layers of highly absorbent tissue are bonded to a “spill-proof” poly liner. Overall embossing pattern ensures no separation.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 10.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.50 × 14.50 × 10.25 in |
| Length | 108" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Material(s) | Poly/Tissue |
| Color(s) | Chocolate Brown |
| Width | 54" |
| Global Product Type | Plastic Tablecloths |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 076455740686 |
| MPN | 220646 |
| Brand | Hoffmaster® |
Be the first to review “Cellutex Table Covers, 54″ x 108″, Chocolate Brown, 25/Carton” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.