Cambridge Lace Doilies, Round, 10″, White, 1,000/Carton
Login to View Prices
53 in stock
SKU:
HFM500238
Categories: Food Service, Party Decorations
Add an element of elegance to food and beverage presentation. May be used for displaying pastries and desserts in bakeries and restaurants or as a mat for beverage glassware. AOK K-Parve.
Additional information
| Weight | 5.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.12 × 10.12 × 6.00 in |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Special Features | Cambridge Lace |
| Global Product Type | Circular Doilies |
| Material(s) | Lace Paper |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Diameter | 10" |
| Shape | Round |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 076455590632 |
| MPN | 500238 |
| Brand | Hoffmaster® |
Be the first to review “Cambridge Lace Doilies, Round, 10″, White, 1,000/Carton” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.