Business Source Heavy-duty 2-Hole Punch – 2 Punch Head(s) – 30 Sheet of 20lb Paper – 9/32″ Punch Size – Round Shape – Black
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Manual Hole Punch |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited 1 yr</p> |
| Holes Separation | 2.75" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Number Of Punch Heads | 2 |
| Punch Shape | Round |
| Punch Size | 9/32" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Paper Punch Capacity | 30 Sheet of 20lb Paper |
| Brand Name | Business Source |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Heavy-duty 2-Hole Punch |
| Manufacturer Part Number | 65626 |
| Marketing Information | <p>Heavy-duty, two-hole punch drills 9/32" holes through up to 30 sheets of 20 lb. paper at a time. Handle lock permits the hole punch to be stored in the desk drawer. Rubber base protects your worksurface. Punch also features 2-3/4" center, a convenient centering guide, removable chip tray and all-steel construction.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |















